Ogłoszenia Parafialne

Treści ogłoszeń parafialnych informujących o najważniejszych wydarzeniach kolejnego tygodnia. 

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2019 r.
 
 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w niedziele o godz. 16:00, w dni powszednie o godz. 8.30 i 18:00.
   
 2. Dziękujemy wszystkim parafianom za udział w procesji Bożego Ciała, zwłaszcza tym, którzy czynnie się w nią włączyli przez niesienie sztandarów, feretronów, ministrantom i dzieciom sypiącym kwiaty. Zapraszamy do uczestnictwa w procesji podczas oktawy Bożego Ciała Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18:00. Na zakończenie oktawy prosimy o przyniesienia wianków do poświęcenia.
   
 3. W czwartek 27.06 przypada uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy, patronki naszej diecezji. Zapraszamy na Mszę św. wraz z Nowenną o godz.8.30 i 18.00. Prosimy o składanie do skarbonki kartek z prośbami i podziękowaniami. Nie będzie Nowenny w środę.
   
 4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek urocz. św. Jana Chrzciciela, odpust w bazylice katedralnej w Toruniu, w piątek urocz. Najśw. Serca Pana Jezusa. Procesja po Mszy św. wieczornej. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.
   
 5. W sobotę przypada urocz. św. Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta tego dnia tzw. Świętopietrze przeznaczona jest na stolicę apostolską.
   
 6. W okresie wakacyjnym spowiedź święta 15 min. przed Mszą św.
   
 7. Kancelaria Parafialna w okresie wakacji czynna w godz. od 16:00-17:30.
   
 8. Siostry Karmelitanki zapraszają do swojej kaplicy na nowennę ku czci Dzieciątka Jezus i Mszę Świętą we wtorek 25 czerwca o godz. 19:00.
   
 9. W minionym tygodniu zebraliśmy następujące ofiary: na dach 490 zł., na nagłośnienie 400 zł. Niech Bóg wynagrodzi okazane dobro.
   
 10. Zapraszamy parafian do sprzątania kościoła w piątek 28.06. po Mszy św. wieczornej.
   
 11. W związek sakramentalny pragną wstąpić:
  - Jakub Witkowski z Torunia i Dominika Wojtczak z Wysocina.
   
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kościele jest do nabycia tygodnik „Niedziela”, a kolejny numer gazetki parafialnej „Maksymilian” po przerwie wakacyjnej.
   
 13. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli:
  - Ireneusz Kwiatkowski, lat 72
  - Czesława Stefanko, lat 83

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…