Ogłoszenia Parafialne

Treści ogłoszeń parafialnych informujących o najważniejszych wydarzeniach kolejnego tygodnia. 

 

12.IX XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za mas media.
 2. Od 13-18.IX obchodzimy Tydzień Wychowania. Pamiętajmy o modlitwie za dzieci, młodzież i wychowawców.
 3. W poniedziałek (13.IX) po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na procesję Fatimską.
 4. Po procesji zapraszamy, wyjątkowo w poniedziałek (13.IX), Akcję Katolicką i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
 5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek (14.IX) – święto Podwyższenia Krzyża, w środę (15.IX) – NMP Bolesnej, w sobotę (18.IX) – święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.
 6. W czwartek (16.IX) – nabożeństwo do św. Jana Pawła II wraz z błogosławieństwem relikwiami o godz. 8.30 i 18.00. Modlić się będziemy za rodziny i małżeństwa.
 7. W czwartek (16.IX), po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
 8. Bractwo św. Józefa zaprasza wszystkich chętnych mężczyzn do uczestnictwa w dniu skupienia, który odbędzie się w naszym kościele w sobotę (18.IX). Józefowe skupienie poprowadzi o. Bogusław Jaworowski ze Zgromadzenia Misjonarzy św. Rodziny. Zapisy w biurze parafialnym. Program skupienia na tablicy ogłoszeń.
 9. Prosimy, aby w biurze parafialnym zapisywała się młodzież kl. I szkoły średniej, która rozpocznie przygotowanie i przyjmie sakrament bierzmowania w przyszłym roku.
 10. Zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które w 2022 roku przyjmą I Komunię Świętą. Spotkanie odbędzie się w piątek (17.IX) po Mszy św. wieczornej w górnym kościele.
 11. Zapraszamy do uczestnictwa w kursie ewangelizacyjnym „Chłopiec z chlebami”, który rozpocznie się w naszej parafii w piątek (24.IX) Mszą Świętą o godz. 18.00 i potrwa do godzin obiadowych w niedzielę (26.IX). Zapisy w biurze parafialnym.
 12. W sumie na dokumentację wpłaciliśmy 120 tys. zł, a na wymianę okien, witrażystę i obrobienie – 293 tys. zł. W minionym tygodniu zebraliśmy na remont okien – 1195 zł, a na pomoc Afgańczykom – 4192,11 zł. Niech Bóg wynagrodzi  każde okazane dobro.
 13. Zachęcamy do korzystania z bardzo ciekawych zajęć organizowanych przez Centrum Aktywności Lokalnej. Informacje na tablicy ogłoszeń i w biurze parafialnym.
 14. Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć: Monika Murawska z Torunia i Przemysław Kurkowski z Torunia.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
  -śp. Andrzej Idczak l.66,
  -śp. Bernard Kempiński l.79,
  -śp. Wanda Masłowska l.99.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…