Ogłoszenia Parafialne

Treści ogłoszeń parafialnych informujących o najważniejszych wydarzeniach kolejnego tygodnia. 

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 9.VIII
 1. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie z o. Stanisławem Piętką, który przez cały dzisiejszy dzień głosi nam Słowo Boże. Spotkanie będzie poświęcone Rycerstwu Niepokalanej.
 2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, we wtorek – wspomnienie św. Klary.
 3. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do licznego uczestnictwa w obchodach jubileuszu 40-lecia naszej parafii, według podanego programu oraz w uroczystości odpustowej.
 4. W poniedziałek (10.VIII) o godz. 17.30 – spotkanie dla pielgrzymów, łączących się duchowo z pieszą pielgrzymką na Jasną Górę, rozpocznie się różańcem z nowenną do św. Maksymiliana, następnie Msza św. O godz. 19.00 zapraszamy wszystkich na ciekawe spotkanie i wykład o św. Maksymilianie Kolbe z Tomaszem Terlikowskim, znanym dziennikarzem, publicystą, pisarzem i działaczem katolickim, autorem książki pt. „Maksymilian M. Kolbe. Biografia Świętego Męczennika.”
 5. We wtorek (11.VIII) od 19.00 do 21.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona apelem. W tym czasie okazja do spowiedzi.
 6. W środę (12.VIII) o godz. 18.00 – Msza Św. w intencji budowniczych kościoła, a następnie w górnym kościele wieczór wspomnień połączony z prezentacją zdjęć z minionych lat.
 7. Również w środę zapraszamy w ramach Centrum Aktywności Lokalnej na spotkanie z rehabilitantem, podczas którego dowiemy się jak samemu radzić sobie z bólem kręgosłupa. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 8. W czwartek (13.VIII) o godz. 17.30 – procesja Fatimska, następnie Msza Św. i o godz. 19.00 – koncert w wykonaniu znanej piosenkarki Eleni.
 9. W piątek (14.VIII) przypada uroczystość odpustowa ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Msze Święte o 7.00, 8.30, a o godz. 18.00 – Msza Św. odpustowa i jubileuszowa z okazji 40-lecia parafii z udziałem zaproszonych gości. Mszy Świętej przewodniczyć będzie ks. bp. Wiesław Śmigiel. Po Mszy Św. procesja eucharystyczna i uczczenie przez ukłon relikwii św. patrona. Prosimy osoby chętne do niesienia feretronów, różańca, obrazów oraz panów do baldachimu. Z racji uroczystości w parafii, nie obowiązuje post piątkowy.
 10. Prosimy o zachowanie środków bezpieczeństwa.
 11. Chorych pragnących skorzystać z posługi sakramentalnej prosimy zgłaszać w biurze  parafialnym. Odwiedzać ich będziemy w środę (12.VIII) od godziny 8.00.
 12. W sobotę (15.VIII) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte zostaną odprawione jak w każdą niedzielę. Podczas wszystkich Mszy Św. nastąpi obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów przyniesionych do kościoła.
 13. W minionym tygodniu zebraliśmy na wymianę okien 1405 zł. Bóg zapłać.
 14. Episkopat ogłasza na przyszłą niedzielę zbiórkę do puszek dla poszkodowanych w Bejrucie.
 15. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć Tomasz Kurpyt i Iwona Zasada z Torunia.
 16. Z naszej wspólnoty odeszli śp. Kazimierz Kędzierski - l. 69. i śp. Grażyna Czołgowska - l.69.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…