Ogłoszenia Parafialne

Treści ogłoszeń parafialnych informujących o najważniejszych wydarzeniach kolejnego tygodnia. 

 

17.X XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 16.00. W ciągu tygodnia dla dorosłych, po Mszy Św. o godz. 8.30 i 18.00, a dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
 2. W dniach od 17-23.X obchodzimy Światowe Dni Misyjne. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na misje. Wspierajmy to zadanie Kościoła naszą modlitwą.
 3. We wtorek o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 4. We wtorek (19.X) po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa wraz z  różańcem. Modlić się będziemy za mężczyzn. Po różańcu spotkanie Bractwa św. Józefa.
 5. W piątek (22.X) przypada uroczystość św. JP II, patrona woj. kujawsko-pomorskiego. Nie obowiązuje post piątkowy.
 6. W naszej parafii (23.X) odbędzie się Sympozjum Józefologiczne organizowane przez Bractwo św. Józefa, Wydział Teologiczny UMK i Wydział Duszpasterski Kurii Diec. Toruńskiej. Sympozjum rozpocznie się Mszą Św. o godz. 8.30 w górnym kościele, a następnie prelekcje w dolnym kościele. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa. Jest to wielka okazja, aby przybliżyć sobie postać św. Józefa. Informacje o programie, prelegentach i tematach prelekcji, znajdują się na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń.
 7. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki listopadowe i roczne za zmarłych. Wypominki roczne będą czytane od pierwszej niedzieli adwentu czyli od 28.XI.
 8. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy: na kolektę gospodarczą 10 551,27 zł, na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiącleci 2938 zł, na remont okien 1850 zł. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom za okazane dobro.
 9. Są do nabycia kalendarze misyjne w cenie 10 zł.
 10. Centrum Aktywności Lokalnej 23.X organizuje akcję sprzątania lasu, która rozpocznie się o 9.30, a zakończy ogniskiem około 11.30. Zbiórka uczestników przy Rondzie Konstytucji 3 Maja–Olimpijska od strony Leśnego Traktu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Informacje wywieszone są na tablicy ogłoszeń.
 11. W tym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli:
  - śp. Elżbieta Karszul l.83;
  - śp. Alicja Kwiatkowska l.73;
  - śp. Małgorzata Kulinko l.42;
  - śp. Jan Pasternak l.74.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…