Ogłoszenia Parafialne

Treści ogłoszeń parafialnych informujących o najważniejszych wydarzeniach kolejnego tygodnia. 

 

4 VI 2023 - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ
 
 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedziele o godz. 16:00, a w dni powszednie - po Mszy Świętej o godz. 8:30 i 17:45.
 2. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej i Rodz. Serca Jezusowego w poniedziałek 5 VI o godz. 17:00; Akcji Katolickiej we wtorek 6 VI po Mszy wieczornej; Żywego Różańca w środę 7 VI o godz. 16:45.
 3. W czwartek 8 VI Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte - jak w każdą niedzielę w górnym kościele, oprócz Mszy o godz. 11:30.
  Procesja Bożego Ciała wyruszy o godz. 9:00 z parafii NMP Częstochowskiej. Zakończenie procesji w parafii bł. Marii Karłowskiej. Msza Święta zostanie odprawiona w trakcie procesji w naszej parafii około godz. 10:00. Ministrantów, lektorów, dziewczynki sypiące kwiatki oraz chorągwie i feretrony zapraszamy już na godz. 8:45 do parafii NMP Częstochowskiej, aby wcześniej można było uformować procesję.
 4. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała i oktawy. Próba dla dzieci w środę 7 VI o godz. 17:00. Od piątku w oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna z nabożeństwem czerwcowym po Mszy Świętej wieczornej. Serdecznie zachęcamy parafian do licznego uczestnictwa w procesji i w oktawie Bożego Ciała. Prosimy o przyozdobienie naszych domów dekoracjami eucharystycznymi.
 5. W piątek 9 VI o godz. 18:00 Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 6. W przyszłą niedzielę 11 VI będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny podczas Mszy Świętej o godz. 10:00. W tym dniu kolekta będzie przeznaczona na cele gospodarcze.
 7. W sobotę 24 VI Bractwo św. Józefa organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Będzie to Dzień Skupienia, a w programie: zwiedzanie Bazyliki, Msza Święta, modlitwa z zawierzeniem, konferencje i obiad. Uczestniczyć mogą wszyscy chętni mężczyźni. Zapisy w biurze parafialnym.
 8. Pielgrzymka Żywego Różańca do Chełmna odbędzie się w poniedziałek 3 lipca. Koszt wynosi 35 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 9. Po raz XIII KSM Diec. Toruńskiej organizuje trzydniową Pieszą Pielgrzymkę Śladami Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki z Górska do Włocławka. Pielgrzymka wyruszy 30 VI o godz. 10:00 z Górska, spod krzyża, a zakończy się 2 VII Mszą Świętą na włocławskiej tamie. W drodze rozważane będą słowa: "Zło dobrem zwyciężaj”.
 10. W minionym tygodniu zebraliśmy na termomodernizację: 1 210 zł. Niech Bóg wynagrodzi okazane dobro.
 11. Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć: Patrycja Kolasa z Torunia i Adrian Kalinowski z Brzozówki.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
  - śp. Krystyna Bułecka l. 68,
  - śp. Mariusz Królak l. 60.

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...