Ogłoszenia Parafialne

 

 

III NIEDZIELA ADWENTU
16.12.2018 r.

 1. Zapraszamy całą rodzinę parafialną do uczestnictwa w rekolekcjach, które trwają od dzisiaj do wtorku. Msze Święte o 6:45, 8:30 i 18:00. Jest to czas łaski od Pana. W te dni złożone ofiary będą przeznaczone dla księdza rekolekcjonisty. 
   
 2. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się w sobotę 22 grudnia  w godz. od 8:00-10:00 i od 16:00- 19:00. Na ten dzień zaproszeni są księża. Msze Święte w tym dniu o godz. 8:30 i 18:00 będą odprawiane w górnym kościele. Plan spowiedzi w parafiach dekanatu jest wywieszony na drzwiach kościoła.
   
 3. W sobotę 22 grudnia kapłani odwiedzą chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną od godz. 8:00. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii parafialnej.
   
 4. Zapraszamy na roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6:45.
   
 5. W poniedziałek nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II wraz z uczczeniem relikwii o godz. 8:30 i 18:00.
   
 6. W środę 19 grudnia po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa i na spotkanie Bractwa Św. Józefa.
   
 7. Świece Caritas i opłatek można nabywać przy wyjściu z kościoła również młodzież KSM-u będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny, a dochód będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd młodzieży.
   
 8. Do nabycia są także stroiki i kartki świąteczne wykonane przez podopiecznych Caritasu.
   
 9. Zapraszamy do pomocy przy robieniu żłóbka i stawianiu choinek w poniedziałek i wtorek po Mszy Świętej wieczornej. 
   
 10. Centrum Pielęgnacji Caritas zaprasza chętne osoby do pomocy w rozładowaniu TIR-a z kartonami z odzieżą, lekami i sprzętem rehabilitacyjnym w poniedziałek 17 grudnia o godz. 8:00.  
   
 11. W piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy parafian do sprzątania kościoła.
   
 12. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej serdecznie zaprasza na otwarty panel dyskusyjny ,,Tożsamość wczoraj – była, dzisiaj – może jest, jutro – czy będzie ?” oraz bezpłatny pokaz filmu ,, Tożsamość 1918-2018”. W roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości chcemy zadać sobie pytanie dotyczące tożsamości naszego narodu. Wydarzenie odbędzie się 18 grudnia 2018 roku w toruńskim Centrum Dialogu o godz. 18:00.
   
 13. Na kolektę gospodarczą zebraliśmy 8348,02, na zbiórkę dla Kościoła na Wschodzie 2263,91 zł. na nagłośnienie 1930 zł, na dach 1490 zł. Niech Bóg wynagrodzi każde okazane dobro.
   
 14. Z powodu problemów zdrowotnych kończy pracę w parafii organista. Parafia poszukuje nowego organisty i pracownika gospodarczego. 
   
 15. W tym tygodniu do wieczności odeszła:
  - Alicja Stanny, lat 65
      Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

II NIEDZIELA ADWENTU
9.12.2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na ten cel po każdej Mszy Świętej.
   
 2. Zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci na Msze Święte Roratnie codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6:45 do dolnego kościoła. 
   
 3. Dziękujemy za udział mężczyznom w Adwentowym Dniu Skupienia oraz za pomoc w organizacji tego spotkania paniom z Rodziny Różańcowej. 
   
 4. W najbliższą niedzielę 16 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Marcin Lisiński. Wykorzystajmy ten czas łaski, aby się do Pana Boga zbliżyć i przygotować na Jego przyjście.  
   
 5. Zapraszamy na spotkanie Akcję Katolicką we wtorek o godz. 17:00.
   
 6. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową, którą poprowadzi Rodzina Różańcowa w czwartek 13 grudnia o godz. 17:30.  
   
 7. Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach w piątek o godz. 18:00. Przypominamy, że na wypominki roczne przyjmujemy do końca grudnia. 
   
 8. Rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia oraz Msza Święta w kaplicy u Sióstr Karmelitanek w niedzielę 16 grudnia o godz. 19:00.
   
 9. W niedzielę 16 grudnia młodzież z KSM-u będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny, a dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd młodzieży.
   
 10. Centrum Pielęgnacji Caritas przez cały Adwent zaprasza na wystawę prac osób niepełnosprawnych. Prezentacja  w Caritasie przy recepcji, tam również można nabyć stroiki i kartki świąteczne. Prace osób niepełnosprawnych będą również rozprowadzane w naszym kościele w niedziele 16 grudnia po Mszach Świętych.
   
 11. Na nagłośnienie do tej pory wpłaciliśmy w sumie 39340 zł. a zebraliśmy 31315  zł. natomiast na dach wpłaciliśmy 210000, a od początku ogłoszonej zbiórki zebraliśmy 21250 zł. Parafia otrzymała pomoc finansową z Kurii Diecezjalnej w wysokości 30000 zł. Bóg zapłać ks. Biskupowi i wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom naszego kościoła. Niech Pan Bóg wynagrodzi okazane dobro.
   
 12. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  - Arkadiusz Pułkownik, lat 86
  - Wanda Oleksy, lat 93
     Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

I NIEDZIELA ADWENTU
2.12.2018 r.

 1. Zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci na Msze Święte Roratnie codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6:45 do dolnego kościoła. Zachęcamy do przyjścia z lampionami.
   
 2. Msze Święte w ciągu tygodnia są odprawiane w dolnym kościele oraz w niedziele o godz. 7:00 i 18:00 także w dolnym kościele. 
   
 3. W najbliższy poniedziałek 3 grudnia odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla mężczyzn z rejonu toruńskiego organizowany przez Wydział Duszpasterski i Bractwo Św. Józefa. W programie o godz. 17:00 dwie krótkie konferencje w dolnym kościele, Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Józefa Szamockiego z przyjęciem do Bractwa Św. Józefa w górnym kościele, następnie spotkanie przy przy herbacie  w Sali Widowiskowej i nabożeństwo z aktem zawierzenia mężczyzn Św. Józefowi w dolnym kościele. 
   
 4. W poniedziałek zapraszamy Rycerstwo Niepokalanej i Rodzinę Serca Jezusowego na godz. 17:00 do plebanii, a Rodzinę Różańcową o godz. 17:00 do dolnego kościoła, we wtorek Stowarzyszenie Rodzin Katolickich o godz. 17:00, a Rodzinę Godzinkową w środę o godz. 17:00. 
   
 5. I czwartek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17:30 w intencji kapłanów oraz o nowe, święte powołania także z naszej parafii do służby Bożej.
   
 6. W I piątek miesiąca Spowiedź Święta od godz. 8:00 i 17:00.
   
 7. W sobotę  8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej.
   
 8. Poświęcenie medalików dla dzieci klas III w niedzielę 9 grudnia podczas Mszy Świętej o godz. 11:30
   
 9. W niedzielę 9 grudnia jak w każdą II niedziele miesiąca kolekta gospodarcza oraz zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
   
 10. W poświęcone opłatki i świece Caritas można się zaopatrywać dzisiaj i w kolejne niedziele adwentu w naszym kościele po Mszach Świętych oraz w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej i w zakrystii. 
   
 11. Zachęcamy także do czytania prasy katolickiej. W naszym kościele do nabycia tygodnik ,,Niedziela” w cenie 5 zł. miesięcznik Rodzin Katolickich ,,Arka” 4 zł. ,,Świat Misyjny” 2,50 zł. oraz bezpłatny numer gazetki Caritas. 
   
 12. Serdecznie dziękujemy za ofiary, które wpłynęły w tym tygodniu: na nagłośnienie 1220 zł. na dach 1410  zł.  Wszystkich ofiarodawców polecamy Dobremu Bogu prosząc o wszelkie potrzebne dla nich łaski.
   
 13. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  - Jadwiga Konik, lat 67
  - Irena Pasternacka, lat 92
  - Mirosława Prusakowska, lat 69
     Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
   

NA NIEDZIELĘ JEZUSA CHRYSTUSA
 Króla Wszechświata  25.11.2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela Chrystusa Króla jest ostatnią w Roku Liturgicznym. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 i 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu z litanią do Serca Pana Jezusa i aktem przyjęcia Chrystusa jako Króla i Pana. 
   
 2. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Adwent rozpoczniemy odprawieniem nieszporów w sobotę o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy.
   
 3. Msze Święte w ciągu tygodnia o godz. 7:00, 8:30 i 18:00 oraz w niedziele o godz. 7:00 będą odprawiane w dolnym kościele. 
   
 4. Najbliższa środa 28 listopada jest Dniem Imienin naszego Ks. Proboszcza Zdzisława. Już dzisiaj w imieniu tutejszych duszpasterzy i wspólnoty parafialnej składamy najlepsze życzenia wielu łask Bożych,  opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Św. Maksymiliana. Msza Święta w int. Solenizanta zostanie odprawiona w środę o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
   
 5. W I sobotę miesiąca nabożeństwo i Msza Święta wynagradzająca ku czci Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8:30. W tym dniu księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00. 
   
 6. Dnia 3 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla mężczyzn z rejonu toruńskiego organizowany przez Wydział Duszpasterski i Bractwo Św. Józefa. W programie dwie krótkie konferencje, Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Józefa Szamockiego, nabożeństwo i spotkanie przy herbacie.  Zapraszamy mężczyzn do uczestnictwa dla dobra duchowego i wzmocnienia wiary. Czas jest darem Boga dobrze go wykorzystajmy. Szczegółowy program na plakatach.
   
 7. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej Od I niedzieli adwentu opłatki będą rozprowadzane przez panów z Akcji Katolickiej po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła. Składane na ten cel ofiary będą przeznaczone na pokrycie kosztów nagłośnienia.
   
 8. Siostry Karmelitanki zapraszają na nabożeństwo i Mszę świętą ku czci Dzieciątka Jezus  dzisiaj  godz. 19.00.
   
 9. Zapraszamy parafian do naszego kościoła na wieczór chwały w sobotę po wieczornej Mszy Świętej.
   
 10. W tym tygodniu wpłynęły następujące ofiary: na nagłośnienie 770 zł. na dach 820  zł. 
   
 11. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w piątek włączyli się w sprzątanie  naszego kościoła. Niech Pan Bóg wynagrodzi okazane dobro. Msza Święta w int. osób sprzątających, ofiarodawców i dobroczyńców naszego kościoła odbędzie się w piątek 30 listopada o godz. 18:00.
   
 12. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  - Ewa Żuchowska, lat 57
  - Tadeusz Wiśniewski, lat 68
  Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
 

NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 18.11.2018 r.

 1. Dzisiaj  różaniec święty z wypominkami za zmarłych o godz. 16.00. 
   
 2. W przyszłym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Rafała Kalinowskiego, w środę Ofiarowanie NMP, w czwartek św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. W tym dniu modlimy się za organistów, chóry i schole kościelne, szczególnie nasz chór parafialny i scholę dziecięcą, aby przez muzykę i śpiew coraz piękniej ubogacały liturgię i podnosiły serca do chwalenia Pana Boga.
   
 3. Ze względu na okres zimowy Msze Święte w ciągu tygodnia o godz. 7:00, 8:30 i 18:00 będą odprawiane w dolnym kościele oraz Msza Święta o godz. 7:00 w niedziele także w dolnym kościele.
   
 4. Dnia 3 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla mężczyzn. Zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa. Szczegóły na plakatach.
   
 5. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej Od I niedzieli adwentu opłatki będą rozprowadzane przez panów z Akcji Katolickiej po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła. Przypominamy, że parafia nikogo nie delegowała do rozprowadzania opłatków po domach lub w innych miejscach. Składane na ten cel ofiary będą przeznaczone na pokrycie kosztów nagłośnienia.
   
 6. Siostry Karmelitanki zapraszają na nabożeństwo i Mszę świętą ku czci Dzieciątka Jezus  w niedzielę 25 listopada godz. 19.00.
   
 7. W ramach akcji ,,Polak z sercem” w dniu dzisiejszym zostanie przeprowadzona zbiórka żywności z długim terminem ważności oraz zbiórka pieniędzy. Zebrane środki zostaną przekazane na zorganizowanie czasu wakacyjnego dla młodych Polaków z parafii w obwodzie grodzieńskim i lwowskim. Żywność składamy do koszy ustawionych przy bocznych ołtarzach, ofiary zbiera młodzież z KSM-u. Z racji Światowego Dnia  Biednego z okazji składanych ofiar na powyższy cel będą rozdawane chlebki. 
   
 8. Lista produktów jakie można składać oraz bliższe informacje na tablicy ogłoszeń. 
   
 9. Serdecznie zapraszamy kobiety na przedświąteczne warsztaty kreatywne, podczas których wykonywane będą kartki świąteczne i bombki techniką dequpage. Warsztaty odbędą się 24 listopada od godz. 16:00. Koszt materiałów 10 zł. Zapisy u ks. Sebastiana.
   
 10. Prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w piątek po wieczornej Mszy Św.
   
 11. W ubiegłą niedzielę na kolektę gospodarczą zebrano:9904,76 zł. W tym tygodniu wpłynęły następujące ofiary: na nagłośnienie 2000 zł.  na dach 550 zł. Serdecznie dziękujemy za każda ofiarę, niech Pan Bóg obdarza Was pełnią łask i Błogosławieństwem.
   
 12. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  - Józef Wojtaś, lat 72
  - Genowefa Affelt, lat 90
  Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
 

NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 11.11.2018 r.

 1. Dzisiaj  różaniec święty z wypominkami za zmarłych o godz. 16.00. 
   
 2. Serdecznie dziękujemy za udział w wieczorze patriotycznym dzieciom, młodzieży i dorosłym a zwłaszcza tym, którzy na różny sposób włączyli się w przygotowanie tego spotkania. 
   
 3. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Jednocześnie informujemy, że parafia nikogo nie delegowała do rozprowadzania opłatków po domach lub w innych miejscach. Opłatek można nabyć w kancelarii parafialnej, składane na ten cel ofiary będą przeznaczone na pokrycie kosztów nagłośnienia.
   
 4. Zapraszamy na spotkanie Akcję Katolicką we wtorek o godz. 17.00.
   
 5. Rodzina Różańcowa poprowadzi różaniec święty we wtorek 13 listopada o godz. 17:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich czcicieli Matki Bożej. 
   
 6. W piątek 16 listopada nabożeństwo do św. Jana Pawła II wraz z uczczeniem relikwii o godz. 8:30 i 18:00. Także w piątek rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Chrystusa Króla.
   
 7. W ramach akcji ,,Polak z sercem” w dniu 18 listopada zostanie przeprowadzona zbiórka żywności z długim terminem ważności oraz zbiórka pieniędzy. Adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi i Ukrainie. Zebrane środki zostaną przekazane na zorganizowanie czasu wakacyjnego dla młodych Polaków z parafii w obwodzie grodzieńskim i lwowskim. Z okazji odzyskania Niepodległości będzie to konkretny gest pomocy dla młodych ludzi. Żywność składamy do koszy ustawionych przy bocznych ołtarzach, ofiary będzie zbierać młodzież z KSM-u. Lista produktów jakie można składać oraz bliższe informacje na tablicy ogłoszeń. 
   
 8. Serdecznie zapraszamy kobiety na przedświąteczne warsztaty kreatywne, podczas których wykonywane będą kartki świąteczne i bombki techniką dequpage. Warsztaty odbędą się 24 listopada od godz. 16:00. Koszt materiałów 10 zł. Zapisy u ks. Sebastiana.
   
 9. W Centrum Pielęgnacji Caritas będzie można skorzystać z porad pracowników ZUS-u w piątek 16 listopada w godz. od 10:00 – 12:00.
   
 10. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. 
   
 11. W tym tygodniu wpłynęły następujące ofiary: na nagłośnienie 1395  zł.  na dach 975 zł.  Niech Pan, który widzi  w ukryciu odda z hojności Swego Serca  i obdarza Błogosławieństwem.
 

NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 4.11.2018 r.

 1. Dzisiaj po Mszach Świętych zbiórka na Kościół prześladowany w Pakistanie.
   
 2. Dzisiaj  różaniec święty z wypominkami za zmarłych o godz. 16.00. 
   
 3. W przyszłą niedzielę 11 listopada Msza Święta dziękczynna za naszą Ojczyznę w 100-lecie odzyskania Niepodległości o godz. 10.00. 
   
 4. Zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz na program przygotowany przez młodzież z KSM-u do Sali Widowiskowej w piątek 9 listopada  na godz. 19.00. 
   
 5. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania wspólnoty parafialne: w poniedziałek Rycerstwo Niepokalanej o godz. 17.00 i Rodzinę Różańcową o godz. 17.00, we wtorek Stowarzyszenie Rodzin Katolickich o godz. 17.00, w środę Rodzinę Godzinkową o godz. 17.00.
   
 6. W środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Bractwo Świętego Józefa i wszystkich mężczyzn, którzy są bractwem zainteresowani.
   
 7. Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach w piątek o godz. 18.00. Na wypominki roczne przyjmujemy do końca grudnia w kancelarii parafialnej.
   
 8. W przyszłą niedziele kolekta będzie przeznaczona na cele gospodarcze. W tym tygodniu wpłynęły następujące ofiary: na nagłośnienie 1530 zł.  na dach 1170 zł.  W sumie zebraliśmy na nagłośnienie 17805 zł.  na dach 19420 zł. Każdą ofiarę niech Dobry Bóg przyjmie i obdarza dobrem doczesnym oraz obfitym Błogosławieństwem.
   
 9. W  ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
  - Roman Udziński, lat 69
  Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
 

NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 28.10.2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlimy się i wspieramy kościół w Pakistanie. Jak donosi raport obrońców praw człowieka ,, chrześcijanie żyją w ciągłym zagrożeniu ze strony ekstremistów wywołujących fale religijnej nietolerancji i przemocy”. Zbiórka do puszek na Kościół Prześladowany odbędzie się w przyszłą niedzielę.
   
 2. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 16:00. W ciągu tygodniu do środy włącznie po Mszach Świętych o godz. 8:30 i 18:00.  
   
 3. W czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto wszystkich, którzy po ziemskiej pielgrzymce przeszli do domu Ojca Niebieskiego i cieszą się chwałą zbawionych. W naszym kościele w tym dniu Msze Święte o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 16:30.
   
 4. W piątek  2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu Kościół modli się za wszystkich, którzy po ziemskiej pielgrzymce oczyszczają się jeszcze w czyśćcu. W tym dniu Msze Święte o godz. 7:00, 8:30, 16:30 i 18:00 po Mszach Świętych wypominki za zmarłych. W tym dniu przypada także I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi świętej od godz. 8:00 i 17:00.
   
 5. W Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w oktawie tej uroczystości można zyskać odpust zupełny, który można ofiarować za zmarłych, a warunkiem jest  uczestnictwo we Mszy Świętej przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i nawiedzenie cmentarza.
   
 6. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku z gazetami. 
   
 7. W I sobotę miesiąca Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8:30. W tym dniu kapłani odwiedza chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00. 
   
 8. W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych w środę 31 października zapraszamy na wieczór świętych do górnego kościoła. Zachęcamy dzieci i młodzież do przebrania się za swojego ulubionego świętego.
   
 9. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, zapraszamy wszystkich parafian dzieci, młodzież i dorosłych na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych do Sali Widowiskowej w piątek  9 listopada po Mszy Świętej wieczornej.
   
 10. W tym tygodniu wpłynęły następujące ofiary: na nagłośnienie 2240 zł, na dach 2100 zł. Każdą ofiarę niech Dobry Bóg przyjmie i obdarza dobrem doczesnym, a zwłaszcza swą łaską i obfitym Błogosławieństwem.
   
 11. Dziękujemy parafianom, którzy w ubiegły piątek włączyli się w sprzątanie naszego kościoła, za poświęcony czas i troskę o dom Boży. Za wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców zostanie odprawiona Msza Święta  w poniedziałek 29 października o godz. 18:00.
   
 12. W najbliższym czasie rozpocznie się kolejny cykl spotkań ,, Powrót i odnowa” skierowanych do kobiet zmagających się z konsekwencjami aborcji. Składa się z 9 cotygodniowych spotkań w małych grupach. Jest okazją, by w atmosferze bezpieczeństwa i współczucia przyjąć uzdrowienie i odnowę. Jeśli znamy osoby cierpiące z tego powodu- weźmy dla nich wizytówki i ulotki rozprowadzane z tyłu kościoła i dyskretnie zaprośmy na kurs. Więcej informacji  na tablicy ogłoszeń.
   
 13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
  - Łucja Krause, lat 87
  Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 21.10.2018 r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli do soboty obchodzimy Światowy Tydzień Misyjny. Zachęcamy do modlitwy za misje zwłaszcza podczas odmawiania różańca.
   
 2. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 16:00. W tygodniu codziennie po Mszy Świętej o godz. 8:30 i 18.00. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w różańcu dzieci, młodzież i dorosłych, a przynajmniej dwa razy w tygodniu w środy i niedziele całe rodziny. Również w tych dniach prosimy rodziny o prowadzenie modlitwy różańcowej, a rodziny chętne prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. W sobotę dodatkowo różaniec na deptaku przy ul. Stawisińskiego o godz. 19:30. 
   
 3. W poniedziałek uroczystość św. Jana Pawła II papieża patrona rodzin, a także województwa kujawsko-pomorskiego. 
   
 4. W niedzielę 28 października od godz. 12.00 odbędzie się IV Toruński Marsz Wszystkich Świętych. Marsz wyruszy z parafii M.B. Królowej Polski na I Rubinkowie do parafii Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa na Rubinkowie II. W każdym roku będzie to inna trasa. Celem marszu jest przypomnienie o obecności świętych oraz ukazanie, że każdy chrześcijanin może liczyć na wstawiennictwo tych, którzy cieszą się chwałą nieba. Organizatorzy proszą o przebranie się za świętych. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie. 
   
 5. Zapraszamy i zachęcamy mężczyzn do wstępowania do Bractwa św. Józefa.
   
 6. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych drogich zmarłych. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku z gazetami. Wypełnione kartki z imionami i nazwiskami naszych bliskich zmarłych składamy w kancelarii parafialnej. W intencji tych zmarłych będziemy się modlić 2 listopada po Mszach Świętych oraz w poszczególne niedziele listopada podczas różańca za zmarłych o godz. 16.00. Msza Święta za tych zmarłych jest odprawiana w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18:00.
   
 7. W piątek 26 października po wieczornym różańcu prosimy parafian o pomoc w sprzątaniu kościoła. Zadbajmy o dom Boży.
   
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kościele do nabycia tygodnik ,,Niedziela". W dzisiejszym numerze oprócz ciekawych artykułów z życia Kościoła są bezpłatne dodatki: płyta z filmem ,, Wojna totalna, zabić jak najwięcej" i kartka na wypominki. Cena gazety 5zł. Do nabycia także kalendarz z Janem Pawłem II na 2019 rok w cenie 3,50.
   
 9. Dziękujemy wszystkim parafianom za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na kolektę gospodarczą w kwocie 9977,41 na papieski fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia 2289 zł. oraz za ofiary, które wpłynęły w zeszłym tygodniu. Na nagłośnienie 3790 zł. na dach 3000 zł. Dziękujemy za troskę o wspólne dobro jakim jest nasza świątynia. Niech ofiarowane dobro powróci do was stokrotnie, a Pan Bóg błogosławi w codziennym życiu.
   
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
  - Maria Miętkiewicz, lat 95
  Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…