Ogłoszenia Parafialne

Treści ogłoszeń parafialnych informujących o najważniejszych wydarzeniach kolejnego tygodnia. 

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2019 r.
 1. Dzisiaj po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Nie będzie dzisiaj nabożeństwa różańcowego o godz. 16:00.
 3. Różaniec dla dorosłych, po Mszy o godz. 8:30 i 18:00, a dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 17:00. Dodatkowo w soboty różaniec ulicami naszej parafii. W najbliższą sobotę zbieramy się na placu przy ul. Raszei i Bolta o godz. 19:30.
 4. W środę nabożeństwo do św. Jana Pawła II wraz z uczczeniem relikwii o godz. 8:30 i 18:00.
 5. W piątek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty patrona Służby Zdrowia i osób opiekującymi się chorymi. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Łukasz, któremu składamy najlepsze życzenia i ofiarujemy modlitwę podczas Mszy Świętej odprawionej w int. ks. Łukasza w piątek o godz. 18:00.
 6. W sobotę (19.X.) różaniec i modlitwy w intencji mężczyzn, a po zakończeniu spotkanie Bractwa św. Józefa. Zapraszamy mężczyzn.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Światowy Tydzień Misyjny. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na misje. Gościć będziemy siostrę misjonarkę.
 8. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki listopadowe i roczne za zmarłych. Wypominki roczne będą czytane od pierwszej niedzieli adwentu, czyli od 1.XII.
 9. Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu misyjnym z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w Chełmnie w sobotę (19.X.). Koszt wyjazdu to 20 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 10. Zapraszamy seniorów na spotkania we wtorek i czwartek o godz. 11:00.
 11. 27.X. odbędzie się już V Toruński Marsz Wszystkich Świętych z kościoła oo. Paulinów do naszego kościoła. Zachęcamy dzieci i rodziców do uczestnictwa i przebrania się za wybranego świętego.
 12. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy: na dach 650 zł., na nagłośnienie 230 zł. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom za okazane dobro.
 13. Nasza parafia organizuje od 1 do 9 lipca 2020 r. pielgrzymkę do Ziemi Świętej, bardzo atrakcyjną trasą. Koszt 1800 zł. +$740. Trasa wywieszona jest na tablicy ogłoszeń, a informacje i zapisy u ks. proboszcza.
 14. Diecezjalny duszpasterz nauczycieli zaprasza na Mszę Świętą w intencji nauczycieli i pracowników oświaty, w niedzielę (20.X.) o godz. 18:00 w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu (ul. Droga Starotoruńska 1).
 15. W tym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli:
- śp. Marian Grocholewski, lat 63
- śp. Wanda Lubomska, lat 72
- śp. Apolinary Chojnacki, lat 73

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…