Ogłoszenia Parafialne

Treści ogłoszeń parafialnych informujących o najważniejszych wydarzeniach kolejnego tygodnia. 

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (22.III) - LAETARE
 1. Dzisiaj obowiązuje zmieniony harmonogram Mszy św. Według stałego porządku będą odprawiane Msze św. jednocześnie, jeśli zajdzie taka potrzeba - w górnym i dolnym kościele oraz dodatkowo o godz. 9:15 i 14:00 – także w obu kościołach.
 2. Z racji zaistniałej sytuacji w tym tygodniu zmuszeni jesteśmy odwołać nabożeństwo Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej, a uwzględniając ich bogactwo duchowe zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego ich odmawiania.
 3. Górny kościół jest otwarty codziennie, dając możliwość przez cały dzień indywidualnej modlitwy i adoracji, a w godz. 17:30–18:00 celebrujemy wystawienie Najświętszego Sakramentu z odśpiewaniem suplikacji. Tylko w Bogu jest nasza nadzieja.
 4. W środę (25.III)Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Życia oraz Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wszystkich chętnych zachęcamy do indywidualnego podjęcia zobowiązań duchowej adopcji dziecka poczętego. W tym dniu przypada także 28. rocznica utworzenia Diecezji Toruńskiej. Módlmy się zwłaszcza o opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy – patronki naszej diecezji.
 5. Siostry karmelitanki informują, że Msza Święta 25 marca wraz z nowenną do Dzieciątka Jezus zostanie odprawiona w ich kaplicy bez udziału osób z zewnątrz. Jednocześnie zapewniają o modlitwie we wszystkich polecanych intencjach.
 6. W czwartek (26.III) przypada 2. rocznica śm. ks. prałata Andrzeja Klempa. Polecajmy jego duszę dobremu Bogu.
 7. Dzięki życzliwości Telewizji Polskiej, TVP3 w pasmie ogólnopolskim nadawać będzie „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem”. Nauki będą emitowane o godz. 20:40 w dniach 25, 26 i 27 marca, zaraz po transmisji Mszy Świętej z Jasnej Góry.
 8. Na czas epidemii, biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek, środę i piątek od 9:15 do 10:00, oraz od poniedziałku do piątku od 17:00 do 17:45, a informacje i sprawy, które można załatwić telefonicznie, pod numerem tel. podanym na stronie parafialnej.
 9. Spowiedzi słuchamy codziennie przed Mszą św. Prosimy o korzystanie z tego sakramentu, gdyż nie będzie spowiedzi świątecznej z udziałem zaproszonych księży.
 10. Jeżeli osoby starsze potrzebują pomocy duchowej lub materialnej prosimy o kontakt na plebanię. Wszyscy bądźmy wrażliwi na potrzeby bliźnich.
 11. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbonki przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 12. W tym tygodniu zebraliśmy na dach – 820 zł. Serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę. Niech Pan Bóg wynagrodzi okazane dobro.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
  - śp. Mieczysław Jarosz lat 81,  Roman Majszewski, lat 68,
  - śp. Longina Kałużna, lat 85, Elżbieta Maciejewska, lat 86.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…