Ogłoszenia Parafialne

Treści ogłoszeń parafialnych informujących o najważniejszych wydarzeniach kolejnego tygodnia. 

 

3 III 2024 - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 
 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00 (Msza Święta - po nabożeństwie). Wyjątkowo, ze względu na rekolekcje, nie będzie kazania pasyjnego w niedzielę 10.03. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci - o godz. 17.00.
 2. W poniedziałek 4.03 przypada święto św. Kazimierza Królewicza.
 3. Zapraszamy na spotkanie: w poniedziałek o godz. 17.00 Rycerstwo Niepokalanej, we wtorek po Mszy Świętej wieczornej Akcję Katolicką, w środę o godz. 16.45 Żywy Różaniec.
 4. W piątek o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny na Mszy Świętej o godz. 10.00. W tym dniu kolekta będzie przeznaczona na cele gospodarcze - jak w każdą drugą niedzielę miesiąca.
 6. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 10.03 i potrwają do środy 13.03. Poprowadzi je ks. Jacek Socha, proboszcz par. św. Mikołaja w Gdyni. Kolekty we wtorek i w środę przeznaczone będą dla rekolekcjonisty.
  Podczas rekolekcji w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na naukę młodzież naszej parafii, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania, a we wtorek na naukę z odpowiedziami na złożone wcześniej pytania.
 7. Kartki do spowiedzi świętej można odbierać w kancelarii i zakrystii.
 8. W minionym tygodniu zebraliśmy następujące ofiary:
  - na zbiórkę misyjną Ad Gentes: 3626,67 zł,
  - na remont: 4315 zł.
  Serdecznie podziękowanie za złożone ofiary i dla osób, które przeprowadziły zbiórkę. Dziękujemy parafianom za pomoc w posprzątaniu naszej świątyni. Msza Święta w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i troszczących się o kościół w piątek 8.03 o godz. 18.00, aby Pan Bóg hojnie wynagrodził każde okazane dobro.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
  - śp. Zbigniew Rymarkiewicz l. 74,
  - śp. Cornelis Lepoeter l. 80.

  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie....