Ogłoszenia Parafialne

Treści ogłoszeń parafialnych informujących o najważniejszych wydarzeniach kolejnego tygodnia. 

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 17.XI.2019 r.
 1. Różaniec za zmarłych z wypominkami dzisiaj o godz. 16:00. Do końca listopada przyjmujemy w kancelarii parafialnej wypominki roczne za zmarłych. Za tych zmarłych będziemy się modlić od pierwszej niedzieli Adwentu, czyli od 1.XII. w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:00.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Karoliny Kózkówny, w środę św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, w piątek św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. W tym dniu modlimy się za organistów, chóry kościelne i scholę dziecięcą.
 3. We wtorek (19.XI.) po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa, a następnie mężczyzn na spotkanie Bractwa św. Józefa.
 4. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wrzechświata. O godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z litanią do Serca Pana Jezusa i aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
 5. Zapraszamy do korzystania ze zorganizowanych zajęć, w ramach Centrum Aktywności Lokalnej zgodnie z programem podanym w gablocie, w biurze i na stronie internetowej parafii. Zapraszamy seniorów na spotkania we wtorek i czwartek o godz. 11:00.
 6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 1-9.VII.20 r. Trasa wywieszona jest na tablicy ogłoszeń, a informacje i zapisy u ks. proboszcza.
 7. Dziękujemy młodzieży z KSM wraz z ks. Łukaszem za przygotowanie przedstawienia na rocznicę odzyskania Niepodległości oraz wszystkim uczestnikom za udział i wspólnie spędzony czas na przeżyciach religijno-patriotycznych.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kościele do nabycia tygodnik ,,Niedziela”, kolejny numer gazetki parafialnej ,,Maksymilian” i gazety misyjne.
 9. Jeszcze w tym tygodniu będziemy malować dolny kościół. Dziękujemy wszystkim panom za tak wspaniałe zaangażowanie się w to wielkie dzieło i zapraszamy panów do pomocy w najbliższych dniach.
 10. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy: na kolektę gospodarczą 9537,48 zł, dach 950 zł., na nagłośnienie 550 zł. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom za okazane dobro.
 11. W tym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli:
  - śp. Danuta Kowalska, lat 73,
  - śp. Alfons Januszewski, lat 82.

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…