Ogłoszenia Parafialne

Treści ogłoszeń parafialnych informujących o najważniejszych wydarzeniach kolejnego tygodnia. 

 

21.II I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 1. Zapraszamy na Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w górnym kościele – w piątki po Mszy Św. o godz. 8.30 i 18.00, a dla dzieci o godz. 17.00.
 2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – Święto Katedry św. Piotra Ap., a we wtorek – wsp. Bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
 3. Kartki do spowiedzi świętej można odbierać w kancelarii i zakrystii.
 4. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych na pierwsze spotkanie Oazy Dzieci Bożych. To wspólnota dedykowana dzieciom, aby przez zabawę i modlitwę poznawały wiarę, Słowo Boże i liturgię, formowały swoje serca dorastając przy Jezusie. Zapraszamy na spotkanie dziecięcej Oazy w najbliższy piątek (26.II) w dolnym kościele, zaraz po Drodze Krzyżowej dla dzieci.
 5. W piątek (26.II) po wieczornej Drodze Krzyżowej w dolnym kościele odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy wszystkich chętnych do współtworzenia dzieła miłosierdzia w naszej wspólnocie parafialnej. Zapraszamy również niezdecydowanych, aby zapoznać się z tematem.
 6. Zapraszamy parafian do sprzątania kościoła w piątek (26.II) po Mszy Św. wieczornej.
 7. W niedzielę (28.II) przypada dzień modlitw i solidarności z misjonarzami, w tym dniu odbędzie się zbiórka na misyjne dzieła pomocy Ad Gentes.
 8. W tym tygodniu zebraliśmy kolektę gospodarczą – 7697,14 zł, na okna i dokumentację – 2740 zł. Niech Pan Bóg wynagrodzi każde okazane dobro.
 9. Bardzo prosimy, aby nie traktować kościoła jako miejsca do którego można znosić wszelkie książki, obrazy, obrazki czy czasopisma, co stało się w ostatnim czasie przykrą praktyką. Z tego względu prosimy nie wykładać w kościele niczego bez porozumienia z księdzem z parafii.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
  - śp. Leszek Rumiński l.60,
  - śp. Barbara Michalak l.79,
  - śp. Zygfryd Blachowski l.68,
  - śp. Joanna Maniecka l.60,
  - śp. Sylwia Zawodniak l.42,
  - śp. Maria Topolska l.70.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…