Ogłoszenia Parafialne

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA
17.02.2019 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek Katedry Św. Piotra Apostoła, w sobotę bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego. 
   
 2. Zapraszamy we wtorek 19.02 po Mszy św. wieczornej na nabożeństwo do św. Józefa, a następnie na spotkanie Bractwa św. Józefa. 
   
 3. W piątek 22.02 Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się w naszej parafii kurs ewangelizacyjny: Tobiasz i Sara i trwać będzie do niedzieli, zgodnie z planem umieszczone są na wywieszonych plakatach i ulotkach. To Chrystus pragnie umocnić małżeństwa dobrze żyjące i pomóc małżeństwom  w kryzysie. Bardzo zachęcamy i zapraszamy małżeństwa do uczestnictwa. Chętnych prosimy o zgłaszanie się i zapisywanie w kancelarii lub w zakrystii do jutra 18.02. Zapewniona jest również na czas trwania kursu opieka nad dziećmi. 
   
 4. W związek małżeński pragną wstąpić:
  - Kamila Rezmer z Torunia i Bartosz Płotka z Nakła 
  - Jakub Winkler z Torunia i Sylwia Nitek z Gruty
   
 5. W tym tygodniu zebraliśmy następujące ofiary: na kolektę gospodarczą 9187,40 zł., na nagłośnienie 525 zł., a na dach 1225 zł. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom za złożone ofiary, niech Pan Bóg błogosławi wam i wynagrodzi okazane dobro. 
   
 6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
  - śp. Wanda Wegner, lat 82
  Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie …..
   

V NIEDZIELA ZWYKŁA
10.02.2019 r.

 1. W poniedziałek 11.02 we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy chorych i starszych na Mszę św. z sakr. Namaszczenia chorych i naboż. za chorych z błogosławieństwem na sposób Lourdzki o godz. 10.00 do dolnego kościoła. Prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w zatroszczeniu się i zorganizowaniu dotarcia do kościoła.
   
 2. W dniu dzisiejszym (niedziela) o godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Charbela wypraszające uzdrowienie dla chorych z uczczeniem relikwii I stopnia. Jest to Libański święty, przez którego wstawiennictwo wypraszają sobie łaski uzdrowienia rzesze wiernych.
   
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej i Rodziny Serca Jezusowego w poniedziałek o godz. 17:00, a we wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy Akcję Katolicką.
   
 4. W środę 13 lutego zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17:30.
   
 5. Nabożeństwo do św. Jana Pawła II z uczczeniem relikwii w sobotę 16 lutego  po mszy św. o godz.8:30 i 18:00.
   
 6. Przypominamy o kursie ewangelizacyjnym dla małżeństw -Tobiasz i Sara, w terminie od piątku wieczorem 22.02 do niedzielnego przedpołudnia 24.02. Bardzo zachęcamy i zapraszamy małżeństwa do uczestnictwa. Chętnych prosimy o zgłaszanie się i zapisywanie w kancelarii lub w zakrystii. Zapewniona jest również na czas trwania kursu opieka nad dziećmi. Szczegóły umieszczone są na wywieszonych plakatach.
   
 7. W związek małżeński pragną wstąpić:
  - Kamil Palak  i Sylwia Zielińska z Torunia,
  - Adam Wolski i Monika Konieczna z Torunia
   
 8. W tym tygodniu zebraliśmy następujące ofiary: na nagłośnienie 975 zł.  na dach 635 zł. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom za złożone ofiary. 
   
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
  - śp. Danuta Zielińska, lat 71
  - śp. Ludwik Zaborowski, lat 91
  Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie …..

IV NIEDZIELA ZWYKŁA
3.02.2019 r.

 1. W I czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu o godz.. 17:30 w int. kapłanów oraz o nowe i święte powołania do służby Bożej w Kościele. 
   
 2. Spotkanie Rodziny Różańcowej w poniedziałek o godz. 17:00. Zapraszamy  nowych członków, aby przez wspólną modlitwę wysławiać i szerzyć cześć Najświętszej Maryi Panny. 
   
 3. Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach w piątek o godz. 18:00. 
   
 4. Zapraszamy na kurs przedmałżeński w soboty o godz. 19:00 w kancelarii parafialnej. 
   
 5. W poniedziałek 11.02 we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy chorych i starszych na Mszę św z sakr. Namaszczenia chorych i naboż. za chorych z błogosławieństwem na sposób Lourdzki o godz. 10.00. Prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w zatroszczenie się i zorganizowaniu dotarcia do kościoła.
   
 6. W naszej parafii organizujemy kurs ewangelizacyjny dla małżeństw -Tobiasz i Sara, w terminie od piątku wieczorem 22.02 do niedzielnego przedpołudnia 24.02. Bardzo zachęcamy i zapraszamy małżeństwa do uczestnictwa. Chętnych prosimy o zgłaszanie się i zapisywanie w kancelarii lub w zakrystii. Zapewniona jest również na czas trwania kursu opieka nad dziećmi. Szczegóły umieszczone są na wywieszonych plakatach.
   
 7. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na cele gospodarcze. 
   
 8. W tym tygodniu zebraliśmy następujące ofiary: na nagłośnienie 620  zł.  na dach  460 zł. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom za złożone ofiary. 
   
 9. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy posprzątali kościół. Msza św. w int. wszystkich darczyńców i ofiarodawców w piątek o godz. 18:00, aby Pan Bóg wynagrodził okazane dobro. 
   
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
  - śp. Teresa Tarkowska, lat 86
  - śp. Anna Tomczuk, lat 84
  - śp. Gabriela Kowalkowska, lat 68
  - śp. Marian Augustyn lat, 62
  Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie …..

III NIEDZIELA ZWYKŁA
27.01.2019 r.

 1. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie w naszej parafii. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie, rozmowy, świadectwo wiary oraz złożone ofiary kolędowe i inwestycyjne. 
   
 2. W sobotę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte z błogosławieństwem świec o godz. 7.00, 8.30 i 16.30. Jest to dzień życia konsekrowanego, dlatego w tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach konsekrowanych. Kolekta w  tym dniu będzie przeznaczona na klasztor kontemplacyjny Sióstr Karmelitanek w Łasinie. O godz. 18.00 Msza św. z liturgii niedzielnej.
   
 3. W I piątek miesiąca Spowiedź Święta od godz. 8:00 i 17:00. 
   
 4. W I sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające i Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8:30. 
   
 5. Także w sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00.
   
 6. W sobotę 2.02. o godz. 19:00 zapraszamy na kurs przedmałżeński.
   
 7. Poświęcenie świec dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w niedzielę 3 lutego na Mszy św. o godz. 11.30.
   
 8. W naszej parafii organizujemy kurs ewangelizacyjny dla małżeństw -Tobiasz i Sara, w terminie od piątku wieczorem 22.02 do niedzielnego przedpołudnia 24.02. Bardzo zachęcamy i zapraszamy małżeństwa do uczestnictwa. Będzie to na pewno dobrze spożytkowany czas. Chętnych prosimy o zgłaszanie się i zapisywanie w kancelarii lub w zakrystii. Zapewniona jest również na czas trwania kursu opieka nad dziećmi.
   
 9. W przyszłą niedzielę kazanie wygłosi ks. Dominik Fiszer, posługujący w Skadowsku na Ukrainie. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na wsparcie parafii i Jego posługi
   
 10. Prosimy o pomoc w wyniesieniu choinek i żłóbka we wtorek po Mszy św. wieczornej, a w piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy parafian do sprzątania kościoła. 
   
 11. W tym tygodniu zebraliśmy następujące ofiary: na nagłośnienie 2820 zł.  na dach 3110 zł. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom za złożone ofiary i zapewniamy o naszej wdzięczności i modlitwie.
   
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
  - śp. Jerzy Łudziński, lat 81
  - śp. Helena Machel, lat 82
  Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie …..

II NIEDZIELA ZWYKŁA
20.01.2019 r.

 1. W dniach od 18-25.01 przeżywamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Módlmy się gorąco o jedność w wyznawaniu wiary w Jednego Boga, objawionego w Jezusie Chrystusie.
   
 2. W  liturgii wspominamy: w poniedziałek Św. Agnieszki dziewicy i męczennicy, w czwartek św. Franciszka Salezego, bpa i doktora Kościoła, w piątek Nawrócenie św. Pawła Apostoła. 
   
 3. W tym tygodniu obchodzimy także Dzień Babci i  Dzień Dziadka. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia, wielu łask Bożych, zdrowia, radości z wnuków i z  każdego przeżywanego dnia. 
   
 4. Siostry karmelitanki serdecznie zapraszają do kaplicy zakonnej na nabożeństwo i Mszę Świętą ku czci Dzieciątka Jezus w piątek 25 stycznia na godz. 19:00.
   
 5. W naszej parafii organizujemy kurs ewangelizacyjny dla małżeństw -Tobiasz i Sara, w terminie od piątku wieczorem 22.02 do niedzielnego przedpołudnia 24.02. Bardzo zachęcamy i zapraszamy małżeństwa do uczestnictwa. Będzie to na pewno dobrze spożytkowany czas. Chętnych prosimy o zgłaszanie się i zapisywanie w kancelarii lub w zakrystii. Zapewniona jest również na czas trwania kursu opieka nad dziećmi.
   
 6. Na kolektę gospodarczą zebraliśmy 8 713,28 zł. Bóg zapłać.
   
 7. Za nagłośnienie zapłaciliśmy 60 tyś. zł., a z ofiar zebraliśmy: 48 290 zł.   Natomiast za remont dachu zapłaciliśmy 220 tyś. zł., a zebraliśmy ze składanych ofiar: 36 800 zł.  Niech ofiarowane dobro powróci do was stokrotnie, a Pan Bóg błogosławi w codziennym życiu.
   
 8. Plan wizyty kolędowej na ten tydzień:
  - dzisiaj  od godz. 15:00 ul. Tłoczka 4, 5, 6 i 10
  - w poniedziałek ul. Szosa Lubicka 156, Szosa Lubicka-sklepiki
  - we wtorek ul. Szosa Lubicka 160 i 162, ul. Prejsa 5
  - w środę ul. Prejsa 1 i 3                       
  - w czwartek ul. Kard. Wyszyńskiego 2 i 4                   
  - w piątek mieszkańcy, którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie a zgłosili to w kancelarii parafialnej’

  Wizytę kolędową rozpoczynamy w tygodniu od godz. 16:00. 
  Bóg zapłać za składane ofiary kolędowe i inwestycyjne.   
   
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
  - śp. Edward Jabłoński, lat 66
  Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie …..
 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
13.01.2019 r.

 1. W dniach od 18-25 stycznia  w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
   
 2. Zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II z uczczeniem relikwii w środę 16.01. po mszy św. o godz.8:30 i 18:00.
   
 3. W sobotę 19.01. po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa i spotkanie Bractwa św. Józefa.
   
 4. W sobotę 19 stycznia imieniny obchodzi ks. Mariusz, a w niedzielę 20 stycznia ks. Sebastian. Naszym drogim wikariuszom  życzymy opieki Matki Najświętszej na drodze realizacji  powołania kapłańskiego oraz radości z posługi wspólnocie parafialnej. Msza Święta w intencji Solenizantów zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę 20 stycznia o godz. 10:00.  
   
 5. Kolekta w najbliższą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
   
 6. W  tym tygodniu wpłynęły następujące ofiary : na nagłośnienie 4835 zł. na dach 3155 zł. Za wszelkie dobro niech Pan Bóg wynagrodzi hojnością swych łask i  błogosławieństwem.
   
 7. Plan wizyty kolędowej na ten tydzień:
  - dzisiaj  od godz. 15:00 ul. Konst. 3 Maja 18, ul. Raszei 2, ul. Bolta 1
  - w poniedziałek ul. Konst. 3 Maja 20, ul. Kard. Wyszyńsk. 11 
  - we wtorek ul. Raszei 4
  - w środę ul. Kard. Wyszyńskiego 12, 13 i 14
  - w czwartek ul. Kard. Wyszyńskiego 15
  - w piątek ul. Kard. Wyszyńskiego 16 i 17, ul. Tłoczka 8
  - w sobotę ul. Tłoczka 1, 2 i 3
  - w niedzielę 20 stycznia ul. Tłoczka 4, 5, 6 i 10
  - w poniedziałek 21 stycznia ul. Szosa Lubicka 156, Sklepiki
  Kolędy rozpoczynamy od godz.15:00 w soboty i niedziele, a od 16:00 w pozostałe dni. Bóg zapłać za składane ofiary kolędowe i inwestycyjne.
   
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
  - śp. Halina Smokowska, lat 66
  - śp. Krystyna Leśniewicz, lat 70
  - śp. Halina Dawid, lat 75                              
  Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie …..
 

NIEDZIELA OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
6.01.2019 r.

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy wszystkie grupy parafialne na spotkanie opłatkowe, jasełka i wspólne śpiewanie kolęd, na godz. 15:00 do Sali Widowiskowej. Kolekta w  dniu dzisiejszym jest przeznaczona na misje. 
   
 2. Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach w piątek o godz. 18:00.
   
 3. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z polska tradycją, okres śpiewania kolęd trwa do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. W tym dniu po Mszy św. o godz. 11:30 zapraszamy na jasełka, w wykonaniu naszej scholii parafialnej. 
   
 4. W przyszłą niedzielę Msza Święta w int. naszej Ojczyzny o godz. 10:00. W tym dniu jak w każdą drugą niedzielę miesiąca kolekta gospodarcza będzie przeznaczona na remonty i inwestycje w parafii.
   
 5. Zapraszamy na modlitwę różańcową w niedziele 13 lutego o godz. 16:00.
   
 6. W naszej parafii organizujemy kurs ewangelizacyjny dla małżeństw -Tobiasz i Sara, w terminie od piątku wieczorem 22.02 do niedzielnego przedpołudnia 24.02. Bardzo zachęcamy i zapraszamy małżeństwa do uczestnictwa. Będzie to na pewno dobrze spożytkowany czas. Chętnych prosimy o zgłaszanie się i zapisywanie w kancelarii lub w zakrystii
   
 7. Plan kolęd na najbliższy tydzień:
  - w poniedziałek, ul. Szosa Lubicka 174, ul. Stawisińskiego 4 i 2
  - we wtorek, ul. Szosa Lubicka170 i 172, ul. Stawisińskiego 3
  - w środę, ul. Ligi Polskiej 14, ul. Konst. 3 Maja 29
  - w czwartek, ul. Konst. 3 Maja 27, ul. Konst 3 Maja 23
  - w piątek, ul. Ligi Polskiej 12, ul. Konst. 3 Maja 25 i 38, ul. Bolta 8. 16 i 18
  - w sobotę, ul. Bolta 2, 3, 4 i 6
  - w niedzielę 13 stycznia, ul. Konst. 3 Maja 18, ul. Raszei 2, ul. Bolta 1
  - w poniedziałek ul. Konstytucji 3 Maja 20, Wyszyńskiego 11
  Kolędy rozpoczynamy w tygodniu od godz. 16:00, w soboty i niedziele od godz. 15: 00. Bóg zapłać za składane ofiary kolędowe i inwestycyjne.
   
 8. W tym tygodniu wpłynęły następujące  ofiary: na nagłośnienie  … na dach…. Wszystkim  ofiarodawcom  niech  Pan Bóg  stokrotnie  wynagrodzi i obdarza swym Błogosławieństwem. 
   
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
  - śp. Czesław Regent, lat 65
  - śp. Marianna Kania, lat 98
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY
30.12.2018 r.

 1. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.
   
 2. W poniedziałek 31 grudnia wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne na zakończenie roku kalendarzowego o godz. 18:00.
   
 3. W Nowy Rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. według porządku niedzielnego. Jest to święto nakazane.
   
 4. W I piątek miesiąca Spowiedź Święta od godz. 8:00 i 17:30. 
   
 5. W I sobotę miesiąca nabożeństwo i Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8:30.
   
 6. Zapraszamy na spotkanie młodzież do bierzmowania w czwartek 3.01 o godz.18:45.
   
 7. W sobotę 5.01 po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wieczór kolędowy prowadzony przez PRO MISJĘ. 
   
 8. W niedzielę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kredy jak w każdą niedzielę. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na misje. Msza o 18:00 wyjątkowo w górnym kościele.
   
 9. Wszystkie grupy parafialne zapraszamy na spotkanie opłatkowe, jasełka i wspólne śpiewanie kolęd w niedzielę Trzech Króli na godz. 15:00 do Sali Widowiskowej. Na tym spotkaniu wymiana tajemnic przez Rodzinę Różańcową.
   
 10. Zapraszamy na Jasełka w wykonaniu scholii w niedzielę 13.01. po Mszy św. o godz. 11:30. 
   
 11. Siostry Karmelitanki zapraszają do swojej kaplicy w poniedziałek 31 grudnia na adorację wynagradzająco-dziękczynną Najśw. Sakramentu o godz. 23:00 oraz na Mszę Świetą rozpoczynającą Nowy Rok o godz. 24:00.
   
 12. Ofiary złożone przy nabyciu opłatka wyniosły 5886,43 i przeznaczone są na nagłośnienie, a KSM z rozprowadzenia sianka zebrał 598 zł. Bóg zapłać.
   
 13. Rozpoczęliśmy odwiedziny kolędowe naszych parafian. Dzisiaj przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców ulic:
  - Kolankowskiego 4, Witosa 13, Witosa 9, Witosa 7
  - w środę 2.01 ul. Ligi Polskiej 3, Witosa 5
  - w czwartek 3.01 ul. Witosa 1, Witosa 3, Witosa 4
  - w piątek  4.01 ul. Ligi Polskiej 5, Ligi Polskiej 6
  - w sobotę 5.01 ul. Ligi Polskiej 2, Ligi Polskiej 4, Stawisińskiego 1 i 5 
  - w poniedziałek 07.01.2019 Szosa Lubicka 174, Stawisińskiego 2, Stawisińskiego 4
  W soboty i niedziele  kapłani  rozpoczynają od  godz. 15:00,  w pozostałe dni tygodnia od  godz. 16:00. Bóg zapłać za składane ofiary kolędowe i na inwestycje.
   
 14. W tym tygodniu wpłynęły następujące ofiary: na nagłośnienie 1440 zł. na dach  1040 zł. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom troszczącym się o nasz kościół serdecznie dziękujemy i polecamy Bożej dobroci w nadchodzącym Nowym Roku.