Ogłoszenia Parafialne

Treści ogłoszeń parafialnych informujących o najważniejszych wydarzeniach kolejnego tygodnia. 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA (19.I)
 1. W dniach od 18 do 25 stycznia przeżywamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Módlmy się gorąco o jedność w wyznawaniu wiary w Jednego Boga, objawionego w Jezusie Chrystusie.
 2. W poniedziałek (20.I) o godz. 17:45 zapraszamy na nabożeństwo do Św. Józefa, a po Mszy św. zapraszamy mężczyzn na spotkanie Bractwa św. Józefa.
 3. W liturgii wspominamy: we wtorek (21.I) – św. Agnieszkę dziewicę i męczennicę, w piątek (24.I) – św. Franciszka Salezego, bpa i doktora Kościoła, w sobotę (25.I) – Nawrócenie św. Pawła Apostoła.
 4. W tym tygodniu obchodzimy także Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia, wielu łask Bożych, zdrowia, radości z wnuków i z każdego przeżywanego dnia.
 5. W czwartek (23.I) o godz. 11:00 w dolnej salce odbędzie się spotkanie z policjantem na temat zagrożenia bezpieczeństwa np.: naciąganie na wnuczka. Zapraszamy wszystkich chętnych, w szczególny sposób seniorów.
 6. W sobotę (25.I) o godz. 19:00 w swojej kaplicy siostry Karmelitanki modlą się na nabożeństwie i Mszy Świętej ku czci Dzieciątka Jezus. Można dołączyć się do tej modlitwy.
 7. W przyszłą niedzielę (26.I) w Kościele będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego. Ustanowił ją papież Franciszek listem apostolskim w dniu 30 września ubiegłego roku.
 8. W tym tygodniu wpłynęły następujące ofiary: na kolektę gospodarczą – 9664,47 zł., na nagłośnienie – 720 zł., na dach – 1830 zł. Niech Pan Bóg wynagrodzi każde okazane dobro.
 9. Plan wizyty kolędowej na najbliższy tydzień:
  - dzisiaj (19.I) – ul. Kolankowskiego 2 i 6, ul. Witosa 11;
  - w poniedziałek (20.I) – ul. Witosa 1, 3 i 4;
  - we wtorek (21.I) – ul. Witosa 5, ul. Ligi Polskiej 3;
  - w środę (22.I) – ul. Ligi Polskiej 5 i 6;
  - w czwartek (23.I) – ul. Szarych Szeregów 3 i 4, ul. Witosa 2;
  - w piątek (24.I) – ul. Szarych Szeregów 1 i 2;
  - w sobotę (25.I) od godz. 15:00 – parafianie, którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a zgłosili to w kancelarii parafialnej.
  Bóg zapłać za składane ofiary kolędowe i inwestycyjne oraz za składane deklaracje.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
  - śp. Leokadia Lichota, lat 68.
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…