Ogłoszenia Parafialne

Treści ogłoszeń parafialnych informujących o najważniejszych wydarzeniach kolejnego tygodnia. 

 

28.XI I NIEDZIELA ADWENTU
 1. Zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci na Msze Święte Roratnie codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45 w górnym kościele. Zachęcamy do przyjścia z lampionami.
 2. W poniedziałek 29 listopada o godz. 17.00 odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla mężczyzn z rejonu toruńskiego, organizowany przez Wydział Duszpasterski i Bractwo Św. Józefa. W programie dwie  konferencje, Msza Święta pod przewodnictwem bpa Józefa Szamockiego, nabożeństwo i spotkanie przy herbacie. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich mężczyzn do uczestnictwa, do pogłębienia i umocnienia swojej wiary.
 3. We wtorek (30.XI) o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie synodalne akolitów, służbę liturgiczną, KSM, Bractwo św. Józefa i Żywy Różaniec oraz wszystkie osoby, które są zainteresowane spotkaniem synodalnym. Szczegółowy program spotkań synodalnych wywieszony jest na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do aktywnego włączenia się.
 4. Spotkanie Rodziny Różańcowej – w środę o godz. 17.00.
 5. W I czwartek miesiąca modlimy się w intencji kapłanów oraz o nowe, święte powołania do służby Bożej, szczególnie z naszej parafii.
 6. W I piątek miesiąca Spowiedź Święta od godz. 8.00 i 17.00.
 7. W I sobotę miesiąca Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.30. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia, w sobotę 18 grudnia.
 8. Spotkanie formacyjne dzieci pierwszokomunijnych w sobotę o godz. 17.00.
 9. Zapraszamy parafian do naszego kościoła w sobotę po wieczornej Mszy Świętej na wieczór chwały, który poprowadzi Pro Misja.
 10. Zachęcamy do uczestnictwa w kursie ewangelizacyjnym Chłopiec z Chlebami, który odbędzie się w dniach 10-12.XII. Zapisy w biurze parafialnym.
 11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
 12. W tym roku kapłani z wizytą duszpasterską, aby pobłogosławić domy i domowników, pójdą do tych, którzy wyrażą gotowość przyjęcia kapłana poprzez zgłoszenie w biurze parafialnym, osobiście lub telefonicznie. Do poszczególnych zgłoszonych miejsc zamieszkania kapłani przyjdą zgodnie z ogłoszonym planem kolędowym.
 13. Opłatki i świece Caritas można nabywać po Mszach Świętych oraz w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Ofiary składane za opłatki będą przeznaczone na wpłacenie kolejnej raty za remont okien i dokumentację.
 14. Dziękujemy parafianom, którzy zatroszczyli się o sprzątnięcie naszego kościoła i osobom, które przeprowadziły zbiórkę.
 15. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy na remont okien 1900 zł., a na pomoc dla migrantów 2307,60 zł. W intencji wszystkich ofiarodawców, dobroczyńców i troszczących się o naszą świątynię zostanie odprawiona Msza Święta 3 grudnia o godz. 18.00. Modlić się będziemy, aby Pan Bóg wynagrodził okazane dobro.
 16. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli:
  - śp. Bogumiła Trześniewska l.71,
  - śp. Jan Pacholak l.87.
  Wieczny odpoczynek...