Ogłoszenia Parafialne

Treści ogłoszeń parafialnych informujących o najważniejszych wydarzeniach kolejnego tygodnia. 

 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 31.V
 1. Wszystkich parafian zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w niedziele o godz.16.00, w dni powszednie po Mszy o godz. 8.30 i o 17.45.
 2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek (1.VI) – święto NMP Matki Kościoła, w czwartek (4.VI) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu szczególnie modlimy się za kapłanów, prosząc o świętość ich życia i o nowe powołania. W przyszłą niedzielę (7.VI) – uroczystość Trójcy Świętej.
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, Rodziny Serca Jezusowego i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich – w poniedziałek o godz. 17.00, a Róż Różańcowych – w środę o godz. 17.00.
 4. W I piątek miesiąca (5.VI) – Spowiedź Święta od godz. 8.00 i 17.00.
 5. Zapraszamy w sobotę (6.VI) o godz. 8.30 na Mszę Św. i nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Prosimy o zgłaszanie telefoniczne lub w biurze parafialnym chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną, po umówieniu się.
 7. Zapraszamy na spotkanie Radę Duszpasterską w środę (3.VI) po Mszy Św. wieczornej.
 8. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych w sobotę (6.VI) o godz. 17.00 w górnym kościele.
 9. Spotkanie młodzieży do bierzmowania w poniedziałek (1.VI) po Mszy św. wieczornej.
 10. Chcemy poinformować, że cały rząd ławek z prawej strony, patrząc od głównego wejścia do kościoła na ołtarz, zawiera pętlę indukcyjną. Osoby słabo słyszące, które mają słuchawki, chcąc lepiej słyszeć, mogą z tego skorzystać.
 11. Przygotowujemy się do obchodów 40-lecia parafii. Chcielibyśmy przygotować prezentację ukazującą etapy powstawania kościoła i życia parafii. Jeśli ktoś posiada zdjęcia lub filmy oddające temat i chciałby je udostępnić, prosimy o zgłoszenie się do księży lub do biura. Prosimy również o zgłoszenie się osób, które potrafią i mogą pomóc w przygotowaniu takiej prezentacji.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w sprzątanie kościoła.
 13. W minionym tygodniu zebraliśmy na dach 1170 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Msza Św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i troszczących się o kościół zostanie odprawiona w środę (3.VI) o godz.18.00, aby Pan Bóg wynagrodził okazane dobro.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
  - śp. Marianna Jankowska, l. 94
  - śp. Stefania Zapałowska l. 97.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…