Jasełka 2021

 

 

data: 2021-01-10
Jasełka 2021
Zakończyliśmy tegoroczną edycję Jasełek. W role biblijnych bohaterów wcielili się: Schola dziecięca "Armia Pana", rodzice, duzi i mali członkowie Domowego Kościoła, nasi księża, a także... pan organista! Pierwszy występ młodych i starszych aktorów odbył się oczywiście 6 stycznia w Święto Trzech Króli, a "bis" odegraliśmy w niedzielę 10 stycznia po Mszy Świętej o godz. 11:30. Dokładnie jak przed rokiem, również podczas tegorocznego występu, pojawieniu się nieco większych aktorów towarzyszył tajemniczy szmer widowni. W tym roku Jasełka przyjęły formę tradycyjną, przeprowadzając nas przez sceny Zwiastowania, poszukiwania schronienia przez Józefa i Maryję, Narodzin małego Jezusa, kończąc na scenie przybycia Mędrców ze Wschodu. Wśród biblijnych bohaterów mogliśmy więc oglądać postaci Józefa, Maryi, pasterzy, Archanioła Gabriela wraz z rzeszą aniołów, rodziny z dziećmi podążające na spis ludności, a nawet samego urzędnika odpowiedzialnego za ten spis i wdowy, która lamentem próbowała przekonać go, aby jeszcze ją zapisał!
Po zakończonej premierze wspólnie celebrowaliśmy śpiewanie kolęd, tych mniej i bardziej znanych.
Na szczególne podziękowania zasługują przede wszystkim mali bohaterowie tegorocznych Jasełek, choć i zapewne dorosłym należą się brawa za ich niemałą odwagę - niektórzy z nich występowali po raz pierwszy w życiu!
Osobne podziękowania składamy pani Eli, która była autorem scenariusza i przygotowała dzieci i dorosłych do występu, a także ks. Mariuszowi i ks. Sebastianowi za opiekę w czasie prób.
Wszystkim, których mieliśmy radość i zaszczyt gościć na Jasełkach serdeczne Bóg zapłać! Młodym aktorom na pewno było cieplej na serduszkach!
Do zobaczenia za rok!
GALERIA ZDJĘĆ