Uroczystości Odpustowe i Jubileusz 40-lecia istnienia parafii

 

 

data: 2020-08-14
W dniu 14 sierpnia mieliśmy możliwość radosnego przeżywania odpustu parafialnego, a także uroczystości związanej z 40 rocznicą powstania parafii. Przy tak wielkiej i podwójnej okazji, oczekiwanie na święto rozpoczęło się już w środę 5 sierpnia - nowenną do św. Maksymiliana.
W poniedziałek 10 sierpnia mieliśmy przyjemność gościć i wysłuchać Tomasza Terlikowskiego, znanego polskiego dziennikarza, publicysty, pisarza i działacza katolickiego, autora wspanialej książki pt. „Maksymilian M. Kolbe. Biografia Świętego Męczennika.” Autor przedstawił wiele ciekawych i także nieznanych faktów z życia św. Maksymiliana. Po wykładzie wierni mieli okazję do uzyskania autografu autora.
W środę 12 sierpnia po Mszy Św. wieczornej, która odprawiona została w intencji budowniczych kościoła, odbył się wieczór wspomnień połączony z prezentacją zdjęć z minionych lat. Każdy chętny mógł w tym czasie opowiedzieć o swoich doświadczeniach z budowy samego kościoła, jak i nawiązać do osobistych wspomnień z minionych lat.
W czwartek 13 sierpnia kolejnym zaproszonym gościem była znana piosenkarka Eleni, której piosenki znane są chyba każdemu kto choć raz zetknął się z muzyką. Eleni zaprezentowała także swoje najnowsze przeboje, pomimo tego wydawało się, iż większość odbiorców większym sentymentem darzy minione już przeboje, choć nadal żywe.
Piątek 14 sierpnia zwieńczyła Msza Św. odpustowa, której przewodniczył ks. bp. Wiesław Śmigiel.
 
Plik audio zawierający treść homilii ks. bpa Wiesława Śmigla.
źród. https://diecezja-torun.pl


GALERIE ZDJĘĆ Z DNI POPRZEDZAJĄCYCH:

-
SPOTKANIE Z TOMASZEM TERLIKOWSKIM (kliknij)
-
WIECZÓR WSPOMNIEŃ (kliknij)
-
KONCERT ELENI (kliknij)
GALERIA ZDJĘĆ