Kurs z Komunikacji Wizualnej "Kościół Bliżej Ludzi" (zapisy do 13.XII)

 

 

data: 2020-12-02
Zapraszamy Serdecznie  
na 
Kurs z Komunikacji Wizualnej 
"Kościół Bliżej Ludzi"

W obecnych czasach widzimy olbrzymi głód Boga i jednocześnie coraz bardziej puste kościoły. Wiele dotychczasowych tradycyjnych form głoszenia Słowa Bożego w czasach, w których ludzie coraz rzadziej zaglądają do kościoła, wydaje się być niewystarczająca. Podobnie jak Jezus, a po Nim wielu świętych, powinniśmy wyjść na przeciw tym, którzy nie poznali jeszcze Miłości Boga. 

Dziś ludzie komunikują się ze sobą głównie za pomocą obrazów i o tym chcemy opowiedzieć.  

Wydarzenie to skierowane jest do osób, którym zależy na tym aby Ewangelia była głoszona dzisiaj w sposób estetyczny i komunikatywny. Pragniemy podnosić wiedzę i umiejętności w tym zakresie, aby bardziej świadomie tworzyć przekaz wizualny, który może dotrzeć do współczesnych ludzi. Chcemy również aby był to czas inspiracji, nowych pomysłów, rozbudzenia kreatywności w poszukiwaniu nowych form głoszenia Ewangelii.

Kurs i warsztaty poprowadzi Julia Andruszko antropolog kultury o specjalności antropologia wizualna, stypendystka Ministra Kultury w dziedzinie sztuki wizualne, współorganizatorka warsztatów w ramach Szkoły Dizajnu Boskiego dizajnboski.pl, prowadzi Wytwórnię Jasno wytwornia-jasno.com

Kurs będzie obejmował część teoretyczną i warsztatową, będzie trwał w sumie półtora dnia (w czasie weekendu), odbędzie się w Centrum Aktywności Lokalnej "DO MAKSA" przy parafii św. Maksymiliana Kolbego w Toruniu w terminie, w którym będą na to pozwalały przepisy epidemiczne związane z pandemią Covid 19. 

Kurs i warsztaty są bezpłatne, ilość miejsc jest ograniczona o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają do 13.12.2020 r.
O przyjęciu na warsztaty powiadomimy drogą e-mail'ową.

Zapisy odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy w formie ankiety pod podanym linkiem:

Formularz zgłoszeniowy na Kurs i Warsztaty z Komunikacji Wizualnej "Kościół Bliżej Ludzi" 

Dane osobowe podane w formularzu są objęta ochroną RODO i będą wykorzystywane jedynie na potrzeby organizacji kursu i warsztatów. Zachęcamy do odpowiedzi na wszystkie pytania znajdujące się w ankiecie, będą one niezwykle pomocne w przygotowaniu dostosowanej do uczestników treści.

Wszelkie pytania prosimy kierować na e-mail >  kosciol.blizej.ludzi@gmail.com


Pozdrawiamy Serdecznie.
Do zobaczenia na kursie.

Zespół Centrum Aktywności Lokalnej "Do Maksa"