Jasełka już za nami!

 

 

data: 2020-01-12
Zakończyliśmy tegoroczną edycję Jasełek zatytułowaną: "Dobranocka Betlejemska". Schola dziecięca "Armia Pana", młodzież KSM, ministranci, rodzice, a także księża mieli radość wystąpić dla nas dwukrotnie. Pierwszy występ młodych i starszych aktorów odbył się oczywiście 6 stycznia w Święto Trzech Króli, a tzw. "bis" nastąpił w niedzielę 12 stycznia po Mszy Świętej o godz. 11:30. Frekwencja przerosła oczekiwania całej ekipy "jasełkowej", co wyraźnie podniosło temperaturę przed występem w niedzielę. Kiedy ktoś przechodząc krzyknął: "Wow! Pełna sala!", w przebieralni zrobiło się natychmiast "gorąco"! Z dużym zainteresowaniem spotkał się występ zwłaszcza nieco większych aktorów, co objawiło się tajemniczym szmerem, kiedy aktorzy weszli na salę widowiskową. Tegoroczne Jasełka zostały oparte na kanwie znanych bajek oraz ich bohaterów. Nie zabrakło więc Jasia i Małgosi, Pinokia, czy Sierotki Marysi, a także "przedstawicieli" ogólnie znanych profesji takich jak lekarz, sprzątaczka czy słynna piosenkarka. Po skończonym "bisie" dzieci otrzymały świąteczne prezenty, a następnie wspólnie celebrowaliśmy śpiewanie kolęd mniej i bardziej znanych.
Na szczególne podziękowania zasługują przede wszystkim mali bohaterowie tegorocznych Jasełek, choć i zapewne dorosłym należą się brawa za ich niemałą odwagę - niektórzy z nich, jeśli nie wszycy występowali po raz pierwszy w życiu!
Osobne podziękowania składamy pani Eli, która była autorem scenariusza i przygotowała dzieci do występu, a także ks. Mariuszowi za opiekę w czasie prób i pomoc w pisaniu scenariusza.
Na koniec chcemy podziękować ks. Sebastianowi, który jako św. Józef - zwykle milczący, tym razem miał wiele "do powiedzenia" i przede wszystkim do nauczenia!
Wszystkim, których mieliśmy radość i zaszczyt gościć na Jasełkach serdeczne Bóg zapłać! Młodym aktorom na pewno było cieplej na serduszkach!
Do zobaczenia za rok!
GALERIA ZDJĘĆ