"Przyjmij znamię daru Ducha Świętego."

Udzielenie młodzieży Sakramentu Bierzmowania 

 

data: 2019-05-07
Fot. Piotr Mućka
Udzielenie młodzieży Sakramentu Bierzmowania
We wtorek 7 maja 2019 r. podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszej parafii Jego Ekscelencja Ks. Bp. Andrzej Suski udzielił młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Sam moment udzielenia tegoż Sakramentu poprzedziła urzekająca homilia, którą do młodych ludzi wygłosił Ks. Bp. Andrzej. W bardzo spokojnych ojcowskich słowach, w sposób ciepły i urzekający Ks. Bp. Andrzej przedstawił młodym ludziom istotę Ducha Świętego, Światła i Prawdy, których tak bardzo brak we współczesnym świecie. Jednocześnie zapewniając, iż wierni Chrystusowi nigdy nie zostaniemy zwiedzeni przez świat, Ks. Bp. Andrzej zachęcał młodzież do tego, by w swoim życiu kierowała się tylko chrześcijańskimi wartościami.
Po zakończeniu Mszy Świętej, ks. kan. Zdzisław Syldatk - proboszcz parafi, złożył słowa podziękowania wszystkim zaangażowanym w ten jakże ważny dla bierzmowanych moment w ich życiu. Następnie bierzmowana młodzież poprosiła Ks. Bpa Andrzeja, a także księży koncelebransów do wspólnego zdjęcia.
W tym roku za przygotowanie duchowe młodzieży odpowiedzialnym był ks. Łukasz Meszyński, któremu z całego serca dziękujemy.
GALERIA ZDJĘĆ