Jasełka 2024

 

 

data: 2024-01-09
6 stycznia 2024 r. tradycyjnie spotkaliśmy się na wspólnym śpiewaniu kolęd. W tym roku poprzedziło je nietypowe przedstawienie bożonarodzeniowe...
Opracowany przez ks. Sebastiana scenariusz spektaklu powstał na podstawie książki Barbary Robinson "Najgorszelepsze jasełka wszech czasów". Jest to opowieść o młodych Herdmanach: wyjątkowo niegrzecznych dzieciach, które nigdy przedtem nie słyszały historii narodzin Jezusa. Dzieci niespodziewanie stają się głównymi aktorami w szkolnych jasełkach - katastrofa gotowa!
W naszym parafialnym przedstawieniu udział wzięli uczniowie drugiej, trzeciej i czwartej klasy Szkoły Podstawowej nr 18, a w rolę narratora wcieliła się wychowawczyni, Pani Agnieszka Wierzbicka. Występ młodych aktorów był bardzo zabawny, wzruszający i pełen refleksji. Sceny aktorskie przeplatał piękny śpiew scholi "Armia Pana", przygotowanej przez Panie Lucynę i Annę.
Po udanej części artystycznej nadszedł czas na dzielenie się opłatkiem, życzenia i słodki poczęstunek. A wszystko to w akompaniamencie wspólnego śpiewania kolęd.
Serdecznie dziękujemy organizatorom, wspólnotom oraz licznie przybyłym parafianom za ten wyjątkowy wieczór. Do zobaczenia za rok!
GALERIA ZDJĘĆ